CV









Balletschool Raymonda

 



Youth Ballet Academy en Balletschool Raymonda staan onder leiding van danspedagoge/choreografe Wendy Demeyere. Zij studeerde in 1991 af aan de Koninklijke Balletschool van Antwerpen, en studeerde verder als danspedagoge. In 1992 startte zij haar eigen school, die intussen een afdeling in Zwevegem en in Deerlijk telt.



Balletschool Raymonda staat gekend om haar professionele en pedagogisch verantwoorde aanpak, en om zijn hoge niveau in klassiek ballet. Men kan in de school een volledige dansopleiding van 10 jaar volgen. In die dansopleiding zitten klassiek ballet, jazz-dance, pointes, creatieve dans, repertoire klassiek en  moderne dans.

Sinds 2006 kan men in de 'Youth Ballet Academy' en preprofessionele dansopleiding volgen,  dit betekent dat geselecteerde en talentvolle kinderen en jongeren een doorgedreven klassieke dansopleiding kunnen volgen in voorbereiding op doorstroming naar een professionele opleiding of een carrière in dans of podiumtechnieken. Deze leerlingen krijgen naargelang hun leeftijd tussen de 10 en 18 uur dans per week.

      

Balletschool Raymonda

bracht reeds diverse gekende klassieke balletten en eigen choreografieën, die door Wendy volledig op maat werden gemaakt voor niet-professionele dansers : 

- Doornroosje (1995)

- De Notenkraker (1997)

- Assepoester (2001)

- Coppelia (2003)

- Moves (2004)

- Paso’05 (2005)

- Silence (2006)

- Alice (2007)

- Movies (2008)

- Mixed Up (2009)

- MoveMents (2011)

- Mov'in'time (2013)

- Movetcetera (2015)

- Flight (2016)

 Deze werden telkens in de Kortrijkse Stadsschouwburg gebracht. Voor de opvoering van ‘Coppelia’ kreeg de balletschool de cultuurtrofee 2003 van de gemeente Deerlijk toegekend. 



Daarnaast verleende Balletschool Raymonda en Wendy Demeyere haar medewerking aan diverse projecten: 

- Bal Moderne, Amakunde Deerlijk (1998, 2004)

- Kortrijk Danst (2002, 2003, 2004, 2005, 2006)

- Toneelstuk 'De Vrek' (2004)

- Danskriebels Jeugd en Dans Antwerpen (2005, 2006, 2007)

- Made .. in (2006)

- Huldiging Ereburgers Kortrijk (2006)

- Project on Stage (2007)

- Paradijsvogels (2008)

Choregrafe arte del Sueno voor de musicals:

* Leeuwenkoning (2010)

* Hairspray (2012)

* Belle en het Beest (2014) 

 

 

 

 

Move Company





In aanvulling op Balletschool Raymonda richtte Wendy in 2004 Move company op.  Intussen zijn er al 2 verschillende groepen onder de Company : 

• Junior Move Company : voor dansers in opleiding tussen 15 en 18 jaar.

Move company : voor dansers vanaf 18 jaar die een volledige opleiding dans hebben volbracht.

Op het einde van ieder schooljaar worden audities gehouden voor deze groepen.

Move Company nam reeds deel aan:

- Amakunde Deerlijk (2004)

- cultuurtrofee Deerlijk (2004)

- concours Rosalia Chladek Parijs (2004 & 2007)

- viering 20 jaar Jeugd en Dans Antwerpen (2005)

- Eigen voorstellingen : Moves (2004), PASO’05 (2005), Silence (2006), Alice (2007), Movies (2008), Mixed Up (2009)

- Solo Soli (2010)

- Live Fair T
rade Deerlijk (2010)

- Wedstrijd jonge choreografen (2012)

- Kadans (2012)

- Amakunde (2012) 

- Monumentendag Deerlijk (2012) 

- ciltuurtrofee Deerlijk (2013) 

- erfgoeddag Deerlijk (2014) 


Wedstrijden Youth Ballet Academy en Move Company

- KBC-prijs voor jong danstalent Brussel, 1ste prijs (2004)

- 3de prijs Jeugd en dans Wedstrijd voor jonge choreografen (2010 - Louise Ryckebussch) 

-  Finaleplaats tijdens 'Concours International de Danse Prix Gabriel' met Morgan Duquesne (2008) 

- 3de prijs Klassiek Ballet tijdens 'New Prague Dance Festival' 2010

- award for dance talent voor Baptiste Vuylsteke tijdens 'New Prague Dance Festival' 2010

Dance.classix (2012) 
eervolle vermelding voor Puur!


Concours Arabesque 2013 
- 2de prijs in categorie Klassiek Jill D'Haene 

- 3de prijs in catergorie Jazz Jill D'Haene 

- deelname dance.classix 2013

- finaleplaats in YAGP - Jill D'Haene (2013) 

Jeugd en Dans wedstrijd voor jonge choeografen - 2de prijs 2014 - Talk 2U van Morgan Duquesne 

Concours International de danse Durbuy 2014

- 1ste prijs Marie Deloof (études-prép. classique)

- 1ste prijs Jill D'Haene (études-élem.classique) 

- 2de prijs Jill D'Haene (études-interm.contemporain)  

- 3de prijs Hélène Dujardin (études-.contemporain) 

- 2de prijs Morgan Duquesne (supérieur Jazz) 

- 1ste prijs groep - Jazz (intermédiaire / Jill D'Haene - Ellen Vandenbogaerde - Anne-Sophie Desmet - Hélène Dujardin) 

NPDF 2014 

- 1ste prijs Pedagogie (Wendy Demeyere) 

- 3de prijs klassiek ballet (Move Cie) 

- talent award: Ellen Vandenbogaerde en Jill D'Haene 

Concours Prix Arabesque 2015 

- 2de prijs klassiek  Jill D'Haene (études, pre-pro2)

-3de prijs jazz Jill D'Haene (études, pre-pro 3)

- 3de prijs klassiek Marie Deloof (études, pre-pro 1A)

- 3de prijs jazz Marie Deloof (études, pré-pro 2) 

- 4de prijs klasssiek ballet Ute Degraeve 

Concours international Durbuy 2015 

- Camille Pyck: 1ste prijs Jazz/ 2de prijs klassiek

- Marie Deloof: 1ste prijs Klassiek en Modern

- Jill D'HAene: 2de prijs klassiek en modern/ 3de prijs jazz

- Ellen Vandenbogaerde: 4de prijs klassiek/ 2de prijs jazz

- Ute Degraeve: 4de prijs Klassiek 

- Hélène Dujardin-Morgan Duquesne: 3de prijs duet modern 

Wedstrijd voor jong danstalent 2015 

- 1ste prijs met choreo Winter's Waltz


Wedstrijd Dance Waves 2016

Voorronde Geraardsbergen:

- 1ste prijs crea-mini: Kids Jazz

- 1ste prijs Matthis Laevens: Kids Solo Klassiek

- 1ste prijs intensief 2: trio Kids Klassiek

- 1ste prijs Marie Deloof: Junior Solo Klassiek

- 1ste prijs intensief 3: Teens Groep Klassiek

- 2de prijs Laure Deloof: Kids Solo Klassiek

- 4de prijs Alexia Demeyere: Kids Solo Klassiek

- 4de prijs Move company: jazz groep Teens

Voorronde Harelbeke

- 1ste prijs Amelie Callens: Kids Solo Klassiek

- 1ste prijs Marie Deloof: Junior Solo Klassiek

- 1ste prijs duet Silke, Marie: duet klassiek

- 1ste prijs intensief 3: to dust klassiek

- 2de plaats intensief 2: groep Klassiek

- 3de plaats Ellen Vandenbogaerde: Solo klassiek Teens

- 4de plaats Camille Pyck: Solo Kids Klassiek

Finale Dance Waves 2017

- 1ste plaats Matthis Laevens: Solo Kids Klassiek

- 3de plaats Amelie Callens: Solo Kids Klassiek

- 1ste plaats Marie Deloof: Solo Junior Klassiek

- 1ste plaats trio intensief 2: trio Junior Klassiek

- 2de plaats duet Chloe, Marie : Duet Junior Klassiek

- 2de plaats groep: Kids Klassiek

- 3de plaats groep: junior Klasiek

- 1ste plaats groep: junior Klassiek

- 2de plaats groep: Teens Klassiek