CV









Balletschool Raymonda

 



Youth Ballet Academy en Balletschool Raymonda staan onder leiding van danspedagoge/choreografe Wendy Demeyere. Zij studeerde in 1991 af aan de Koninklijke Balletschool van Antwerpen, en studeerde verder als danspedagoge. In 1992 startte zij haar eigen school, die intussen een afdeling in Zwevegem en in Deerlijk telt.



Balletschool Raymonda staat gekend om haar professionele en pedagogisch verantwoorde aanpak, en om zijn hoge niveau in klassiek ballet. Men kan in de school een volledige dansopleiding van 10 jaar volgen. In die dansopleiding zitten klassiek ballet, jazz-dance, pointes, creatieve dans, repertoire klassiek en  moderne dans.

Sinds 2006 kan men in de 'Youth Ballet Academy' en preprofessionele dansopleiding volgen,  dit betekent dat geselecteerde en talentvolle kinderen en jongeren een doorgedreven klassieke dansopleiding kunnen volgen in voorbereiding op doorstroming naar een professionele opleiding of een carrière in dans of podiumtechnieken. Deze leerlingen krijgen naargelang hun leeftijd tussen de 10 en 18 uur dans per week.

      

Balletschool Raymonda

bracht reeds diverse gekende klassieke balletten en eigen choreografieën, die door Wendy volledig op maat werden gemaakt voor niet-professionele dansers : 

- Doornroosje (1995)

- De Notenkraker (1997)

- Assepoester (2001)

- Coppelia (2003)

- Moves (2004)

- Paso’05 (2005)

- Silence (2006)

- Alice (2007)

- Movies (2008)

- Mixed Up (2009)

- MoveMents (2011)

- Mov'in'time (2013)

- Movetcetera (2015)

- Flight (2016)

- MOVE UP (2018)

 Deze werden telkens in de Kortrijkse Stadsschouwburg gebracht. Voor de opvoering van ‘Coppelia’ kreeg de balletschool de cultuurtrofee 2003 van de gemeente Deerlijk toegekend. 



Daarnaast verleende Balletschool Raymonda en Wendy Demeyere haar medewerking aan diverse projecten: 

- Bal Moderne, Amakunde Deerlijk (1998, 2004)

- Kortrijk Danst (2002, 2003, 2004, 2005, 2006)

- Toneelstuk 'De Vrek' (2004)

- Danskriebels Jeugd en Dans Antwerpen (2005, 2006, 2007)

- Made .. in (2006)

- Huldiging Ereburgers Kortrijk (2006)

- Project on Stage (2007)

- Paradijsvogels (2008)

Choregrafe arte del Sueno voor de musicals:

* Leeuwenkoning (2010)

* Hairspray (2012)

* Belle en het Beest (2014) 

 

 

 

 

 

Move Company - Youth Ballet Academy





In aanvulling op Balletschool Raymonda richtte Wendy in 2004 Move company op.  Intussen zijn er al 2 verschillende groepen onder de Company : 

• Junior Move Company : voor dansers in opleiding tussen 13 en 16 jaar.

Move company : voor dansers vanaf 16 jaar die een volledige opleiding dans hebben volbracht.

Op het einde van ieder schooljaar worden audities gehouden voor deze groepen.

 

Behaalde prijsen nationaal en internationaal

2019: FINALE YAGP
1ste prijs Matthis Laevens precompetitive

2019: Young Dancers Competition
- 1ste prijs felicitaties jury Matthis Laevens pro pro klassiek
- prijs voor beste jongen Matthis Laevens
- prijs coup de coeur Matthis Laevens
- 2de prijs prepro junior klassiek Pauline Callebaut
- 2de prijs duet klassiek Laure en Camille
- 2de prijs coppelia groep klassiek YBA 3
- 2de prijs Fairytale groep klassiek YBA 2
- 3de prijs moderne solo kids Bo De Paepe, Matthis Laevens

2018: YAGP voorronde Parijs
Top 12: MAtthis Laevens Precompetitive
Top 12: Marie Deloof Senior 2018:
Top 12: Groepschoreo


2018 NPDF
WINAAR GRAND PRIX NEW PRAGUE DANCE FESTIVAL


2018: Dance Waves seizoen
Voorronde Knokke
- 2de plaats MAtthis Laevens solo klassiek
- 1ste plaats duo Amelie en Camille
-2de plaats duo Lobke en Julie
- 1ste plaats groep Kids YBA 1
- 1ste plaats groep Teens YBA 2
- 1ste plaats modern Kids Amelie Callens
- 1ste plaats modern Teens Gaëlle D'Haene
- 3de plaats groep juniors Move Junior

2017: Finale Dance Waves 
 

- 1ste plaats Matthis Laevens: Solo Kids Klassiek
- 3de plaats Amelie Callens: Solo Kids Klassiek
- 1ste plaats Marie Deloof: Solo Junior Klassiek
- 1ste plaats trio intensief 2: trio Junior Klassiek
- 2de plaats duet Chloe, Marie : Duet Junior Klassiek
- 2de plaats groep: Kids Klassiek
- 3de plaats groep: junior Klasiek
- 1ste plaats groep: junior Klassiek
- 2de plaats groep: Teens Klassiek


2016: Wedstrijd Dance Waves 

Voorronde Geraardsbergen:
- 1ste prijs crea-mini: Kids Jazz
- 1ste prijs Matthis Laevens: Kids Solo Klassiek
- 1ste prijs intensief 2: trio Kids Klassiek
- 1ste prijs Marie Deloof: Junior Solo Klassiek
- 1ste prijs intensief 3: Teens Groep Klassiek
- 2de prijs Laure Deloof: Kids Solo Klassiek
- 4de prijs Alexia Demeyere: Kids Solo Klassiek
- 4de prijs Move company: jazz groep Teens

Voorronde Harelbeke
- 1ste prijs Amelie Callens: Kids Solo Klassiek
- 1ste prijs Marie Deloof: Junior Solo Klassiek
- 1ste prijs duet Silke, Marie: duet klassiek
- 1ste prijs intensief 3: to dust klassiek
- 2de plaats intensief 2: groep Klassiek
- 3de plaats Ellen Vandenbogaerde: Solo klassiek Teens
- 4de plaats Camille Pyck: Solo Kids Klassiek

2015: Concours Prix Arabesque
- 2de prijs klassiek  Jill D'Haene (études, pre-pro2)
-3de prijs jazz Jill D'Haene (études, pre-pro 3)
- 3de prijs klassiek Marie Deloof (études, pre-pro 1A)
- 3de prijs jazz Marie Deloof (études, pré-pro 2) 
- 4de prijs klasssiek ballet Ute Degraeve 

Concours international Durbuy 2015 
- Camille Pyck: 1ste prijs Jazz/ 2de prijs klassiek
- Marie Deloof: 1ste prijs Klassiek en Modern
- Jill D'HAene: 2de prijs klassiek en modern/ 3de prijs jazz
- Ellen Vandenbogaerde: 4de prijs klassiek/ 2de prijs jazz
- Ute Degraeve: 4de prijs Klassiek 
- Hélène Dujardin-Morgan Duquesne: 3de prijs duet modern 

 

 2014 New Prague Dance Festival

- 1ste prijs Pedagogie (Wendy Demeyere) 

- 3de prijs klassiek ballet (Move Cie) 

- talent award: Ellen Vandenbogaerde en Jill D'Haene 

2014: Jeugd en Dans wedstrijd voor jonge choeografen
- 2de prijs 2014 - Talk 2U van Morgan Duquesne 

2014: Concours International de danse Durbuy
- 1ste prijs Marie Deloof (études-prép. classique)
- 1ste prijs Jill D'Haene (études-élem.classique) 
- 2de prijs Jill D'Haene (études-interm.contemporain)  
- 3de prijs Hélène Dujardin (études-.contemporain) 
- 2de prijs Morgan Duquesne (supérieur Jazz) 
- 1ste prijs groep - Jazz (intermédiaire / Jill D'Haene - Ellen Vandenbogaerde - Anne-Sophie Desmet - Hélène Dujardin) 

2013: Concours Arabesque
- 2de prijs in categorie Klassiek Jill D'Haene 
- 3de prijs in catergorie Jazz Jill D'Haene 

2013: YAGP

- finaleplaats in YAGP - Jill D'Haene

 

2012: Dance.classix  
eervolle vermelding voor Puur!

2010: NEw Prague Dance Festival
- 3de prijs Klassiek Ballet tijdens
- award for dance talent voor Baptiste Vuylsteke tijdens Move Company

2010: jonge choreografen
- 3de prijs Jeugd en dans Wedstrijd voor jonge choreografen /  Louise Ryckebussch) 

2008: Concours Prix Gabriel
-  Finaleplaats tijdens 'Concours International de Danse Prix Gabriel' met Morgan Duquesne

2004: KBC prijs voor jogn danstalent
 - 1ste prijs 'Pauvre Femme'

nam reeds deel aan:

- Amakunde Deerlijk (2004)

- cultuurtrofee Deerlijk (2004)

- concours Rosalia Chladek Parijs (2004 & 2007)

- viering 20 jaar Jeugd en Dans Antwerpen (2005)

- Eigen voorstellingen : Moves (2004), PASO’05 (2005), Silence (2006), Alice (2007), Movies (2008), Mixed Up (2009)

- Solo Soli (2010)

- Live Fair T

rade Deerlijk (2010)

- Wedstrijd jonge choreografen (2012)

- Kadans (2012)

- Amakunde (2012) 

 

 

 

 

 

- Monumentendag Deerlijk (2012) 

- ciltuurtrofee Deerlijk (2013) 

- erfgoeddag Deerlijk (2014)